Korábbi táboraink témáiról
Szakkörünk 2006 óta tart táborokat; a legelsők a festészet, a látvány és absztrakció témaköreit általánosan fogták össze, 2011-ben Az én Zebegényem és Árkádia témakörökkel kezdtük el konkretizálni a tábori tematikákat, azóta mindegyik évnek megvan a maga témaköre.
A táj, helység, város, esetleg tárgy, építmény képe bizonyos távolságról v. bizonyos kimagasló, jó áttekintést nyújtó helyről nézve; panoráma – írja az értelmező szótár a Látkép fogalmáról.
A 2022-es, Szentendre–Pap-szigeten megtartandó egyhetes festőtáborunk témája a Látkép. Azaz olyan kompozíciókat várunk a résztvevőktől, melyek egy tágasabb horizontot, szélesebb terjedelmű látványt fogalmaz meg. Talán először a táborok történetében a városkép is megjelenhet a témaválasztásban. Nem utcaképekre gondolunk, hanem olyan, a tájjal, a növényi, organikus természettel kapcsolatba hozható épített környezetet szeretnénk látni, mely egyenrangú, színekben, formailag egységek látképpé áll öszsze.
Elöljáróban három ilyen típusú, a művészettörténet különböző korszakaiból kiemelt példát mutatnánk meg. Vermeer van Delft holland barokk festő Delft látképe című munkája elsősorban a városra koncentrál, Canaletto városképén mely tipikus veduta azaz széles horizonton ábrázolt város látványa a részletgazdagság a növények és épületek esetében is megjelenik, míg Van Gogh tájképe az épített környezet és a táj teljes festői egységbe rendezése.
A tábori előadásokról készült videók megtekinthetők itt: